Styropian - wstrzymanie dostaw i przyjmowania zamówień - za wyjątkiem Knauf - na warunkach jakich nie było do tej pory.

2021-03-16

Praktycznie wszyscy producenci wstrzymali przyjmowanie zamówień lub przyjmują je nie podając ani terminu ani ceny w jakiej zrealizują zamówienie 

Jedynym producentem, który został na dzień dzisiejszy w naszej ofercie jest KNAUF, ale warunki przyjmowania tych zamówień są bardzo nieszablonowe i jeszcze takich nie mieliśmy nigdy.  

Zasady przyjmowania zamówień na styropiany KNAUF do końca marca lub do wcześniejszego odwołania, jeżeli nastąpi zmiana. 
 

  1. Prezentowane na naszej stronie ceny, są cenami z dostawą do 150km od fabryki w Mszczonowie, dopłaty do transportu za odległość (doliczane do 1m3) zgodnie z informacją w opisie produktu. każdy produkt na stronie ma również jako "zobacz także" usługę - dopłata za odległość od fabryki, wg tabeli - tyle ile m3 - tyle tej usługi transportowej sobie należy dodać przy większych odległościach. 
  2. Podane ceny na stronie zawierają podwyżkę  30% w stosunku do cennika marcowego, jest to maksymalny poziom zapowiadanej przez Knauf podwyżki (zapowiedź 20-30%) zamówienia zatem przyjmujemy w cenie maksymalnej zapowiadanej podwyżki - po realizacji, jeżeli okazałoby się, że podwyżka jednak była niższa - wystawiamy korektę i zwracamy powstałą różnicę na rachunek z którego otrzymaliśmy płatność. 
  3. Zamówienia przyjęte w marcu - realizowane będą w kwietniu - nie wiadomo dokładnie kiedy - po prostu w kwietniu, logistyka Knauf przed dostawą poinformuje o planowanym terminie realizacji 
  4. Realizacja zamówienia odbywa się bezpośrednio z fabryki w Mszczonowie, samochodem spedycji, bez rozładunku, rozładunek po stronie zamawiającego. 
  5. Nie ma możliwości zapłaty za towar przy dostawie, płatność wyłącznie 100% wartości zamówienia na podstawie proforma.  
    dotyczy to niestety także firm, które mają z nami podpisane umowy o współpracy z odroczonym terminem płatności, wyjątkiem są firmy objęte faktoringiem - prosimy o kontakt. 
  6. Dopłata za odległość od fabryki - można sprawdzic samemu wpisując swój adres dostawy oraz "Mszczonów" w google maps i wyznaczyć trasę, brana jest pod uwagę najkrótsza, nie są pobierane dodatkowe opłaty za przejazd drogami płatnymi na tej trasie.
  7. nie ma odstępstw od zasady: minimum logistyczne 30m3 - mniejsze zamówienia wcale nie są brane pod uwagę i z automatu anulowane.  

Pozostali producenci styropianu (Austrotherm, Swisspor, Termoorganika) - na dzień dzisiejszy nie przyjmujemy wcale zamówień na styropiany i XPS.

Klik - > produkty KNAUF 
( w tej chwili pracujemy nad przywróceniem prezentacji cen poszczególnych produktów i definicją nowych zasad realizacji zamówień, aktulizacja "live" produkt po produkcie) 

EDIT 16 marca 2021 g12:50 :

Bardzo prosimy nie krzyczeć na nas przez telefon. my jesteśmy tylko dystrytbutorem. przekazujemy ceny i informacje 1:1 od tego co wiemy i jakie mamy możliwości. 
kilka osób dzisiaj nas opieprzyło dość solidnie. to nie jest nasza wina, więc proszę się na nas nie wyżywać.