Aktualności

Sytuacja ze złej - zmienia się na gorszą. 
2 dni temu włączyliśmy ceny na swisspor-a do 31-03 "obowiazujace dla dostaw potwierdzonych przez DOS" 
dzisiaj o 22:35 otrzymalismy nowy cennik... znaczaco wyzszy do 6 kwietnia, nawet już nie aktualizujemy tych cen , to już nie ma sensu. 

Tak się nie da funkcjonować. 
Obecnie klient sklada zamowienie, potwierdza je, robi przelew, zanim pieniadze zdaza sie zaksiegowac na koncie i przetworzymy to zamowienie aby je wyslac do producenta, i zanim je dział obslugi u producenta wprowadzi i nam da odpowiedz - cena potrafi sie zmienic znacząco w górę. 

To jest jakiś dramat. 
Wyłączamy zupełnie w tej chwili produkty: Austrotherm, Swisspor, Termoorganika 
Ilość zapytań o cenę, możliwość realizacji, czas realizacji - oraz brak pewników w przypadku w/w producentów lub "do potwierdzenia telefonicznego u PH w zależności od regionu" - to jest niemożliwe do wykonania - w związku z tym wyłączamy. Szkoda Państwa i naszego czasu - nie wiemy, nie zdązymy odpowiedzieć, nim odpowiemy - cena może ulec zmianie. 

Zostawiamy styropiany Knauf-a  tu póki co mamy podane warunki brzegowe, ceny. Obawiamy się jednak, że Knauf w związku z tym zostanie sparaliżowany zamówieniami w ciągu kilku/kilkunastu najbliższych godzin. 

Po dzisiejszym mailu ze Swisspor-a dla porównania cen (swisspora obowiazuja od kilku minut): 

Knauf 0,031 245 netto/m3  vs swisspor 0,031 obowiazujaca od kilku minut - 265 netto/m3 
Knauf Etixx 0,031 259 netto/m3 vs Swisspor Lambda Mega White 310 netto/m3
EPS100 0,036 Knauf: 275 netto/m3 vs Swisspor EPS100 0,036 294 netto/m3 

na chwilę tworzenia tego wpisu 2021-03-30 godzina 23:31 : aktualny jeszcze jest ten zapis dotyczący zasad realizacji zamówień KNAUF 

Praktycznie wszyscy producenci wstrzymali przyjmowanie zamówień lub przyjmują je nie podając ani terminu ani ceny w jakiej zrealizują zamówienie 

Jedynym producentem, który został na dzień dzisiejszy w naszej ofercie jest KNAUF, ale warunki przyjmowania tych zamówień są bardzo nieszablonowe i jeszcze takich nie mieliśmy nigdy.  

Dzisiaj o 13:25 wpłyneła informacja o kolejnej podwyżce, rynek jeszcze nie ochłonąl po tym co stało się na przełomie luty/marzec (skok cen o 20-30%) , dziś zapowiedź kolejnych i wstrzymanie zamówień w Knauf

Na chwile obecna otrzymalismy ceny Swisspor-a i Termoorganika. 
Zaczynamy przywracanie cen na stronie - jest mega różnica vs luty. 
Czasy realizacji póki co - do potwierdzenia, ale generalnie większość nowych - dostawy po 15 marca 

Knauf, Austrotherm, Organika, Swisspor - zapowiedź 20% podwyżki na przełomie lutego i marca

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego kanału na YouTube. Filmy z realizacji prac, ciekawostki, sprawdzone rozwiązania.