Aktualności

Aktualizacja 16-11-2021. 

W dniu dzisiejszym informacja z Knauf: 
"Sprzedaż w roku 2021 zamykamy dostawami do 22 grudnia 2021. Zamówienia zostały już wstrzymane. Potem następuje przerwa technologiczna i inwentaryzacyjna. Rok 2022 rozpoczynamy od 10 stycznia. Co do poziomu cen na zamówienia styczniowe 2022 – w grudniu 2021 przekażemy cennik. Oczywiście mogą Państwo składać zamówienia na styczeń 2022, jednak na zamówieniach obowiązuje klauzula: AKCEPTUJEMY PLANOWANY WZROST CEN W STYCZNIU 2022. Bez tej klauzuli zamówienia nie zostaną przyjęte do realizacji." 

Oznacza to, że możemy zamowić styropian z dostawą na styczeń, pierwsze dostawy realizowane od 10 stycznia, ale nie wiemy w jakiej cenie na dzień dzisiejszy. Gdy tylko pojawi się cennik - włączymy ceny na stronie. 

-------------------------------

W dniu dzisiejszym, tj 15-11-2021 o godzinie 9:40 otrzymaliśmy z firmy Knauf następująca wiadomość: 

"Szanowni Państwo, Sytuacja w branży styropianowej jest nadal bardzo dynamiczna. W związku z tym, jak również z uwagi na bardzo dużą ilość przyjętych zamówień –  informuję, że od dzisiaj tj. 15.11.2021 od godzinny 9:40  wstrzymujemy przyjmowanie zamówień do końca roku 2021r. Ilość przyjętych zamówień całkowicie wyczerpuje obecne zasoby na miesiąc listopad i grudzień   2021r. Wszystkie zamówienia złożone do tego momentu są aktualne i będą zrealizowane do dnia 22-12-2012 r.

Za utrudnienia przepraszamy."

Informację przekazujemy, pozostawiamy bez komentarza. Nie znamy cen na 2022r - dlatego też strona nie prezentuje cen. Nie przyjmujemy zamówień jeszcze na 2022r

Wznawiamy przyjmowanie zamówień na styropiany z Knaufa. 

Zamówienia do realizacji na 2-gą połowę października, ceny aktualne. 

zasady logistyki bez zmian. 

Lista cen: https://med-bud.pl/search/1069/pl/knauf

 

Aktualizacja cen i warunków dostaw styropianu: 2-08-2021 

Knauf nowe ceny

2021-07-27

wprowadziliśmy nowe ceny obowiązujące od wczoraj i są już prezentowane na stronie

Podwyżka wbrew obawom nie była bardzo drastyczna. 

Podwyżki w Knauf i długi czas realizacji sięgający 14dni od momentu złożenia zamówienia. 

Po drastycznych podwyżkach i problemach ze styropianem w marcu i kwietniu br.  sytuacja na rynku powoli wróciła do normy. w maju i czerwcu mieliśmy mininalne obniżki cen. 
Dość stabilnie było też w lipcu... do połowy miesiąca, kiedy to poszczególni producenci znowu zaczęli podnosić ceny. 

Swisspor - 2 podwyżki w miesiącu

Austrotherm - jedna podwyżka

Termoorganika - jedna podwyżka 

Knauf  jako ostatni 23 lipca późnym popołudniem poinformował nas o tym, że wstrzymują realizację zamówień w aktualnych cenach. 

Tym samym po raz 3 w tym roku - wyłączamy możliwość składania zamówień lub prezentacji cen na EPS do momentu ustabilizowania się sytuacji i zebrania nowych , niestety wyższych cenników na styropiany.

Złożone do 23 lipca zamówienia z pewnością zostaną zrealizowane wg starych warunków, klienci będą informowani na bieżąco o statusie realizacji 

---------------------------------------

Wszystkich tych, którzy wahali się do tej pory, mają wyceny, ale nie złożyli zamówień do piątku 23-07-2021r prosimy o NIE PISANIE i NIE DZWONIENIE . Nie mamy na to żadnego wpływu i nie jesteśmy w stanie "załatwić w starych cenach" i prosimy nie marnować swojego i naszego czasu. Nie mamy na to żadnego wpływu. 

Nowe ceny pojawią się na stronie w okolicach wtorku - środy. 

Sytuacja ze złej - zmienia się na gorszą. 
2 dni temu włączyliśmy ceny na swisspor-a do 31-03 "obowiazujace dla dostaw potwierdzonych przez DOS" 
dzisiaj o 22:35 otrzymalismy nowy cennik... znaczaco wyzszy do 6 kwietnia, nawet już nie aktualizujemy tych cen , to już nie ma sensu. 

Tak się nie da funkcjonować. 
Obecnie klient sklada zamowienie, potwierdza je, robi przelew, zanim pieniadze zdaza sie zaksiegowac na koncie i przetworzymy to zamowienie aby je wyslac do producenta, i zanim je dział obslugi u producenta wprowadzi i nam da odpowiedz - cena potrafi sie zmienic znacząco w górę. 

To jest jakiś dramat. 
Wyłączamy zupełnie w tej chwili produkty: Austrotherm, Swisspor, Termoorganika 
Ilość zapytań o cenę, możliwość realizacji, czas realizacji - oraz brak pewników w przypadku w/w producentów lub "do potwierdzenia telefonicznego u PH w zależności od regionu" - to jest niemożliwe do wykonania - w związku z tym wyłączamy. Szkoda Państwa i naszego czasu - nie wiemy, nie zdązymy odpowiedzieć, nim odpowiemy - cena może ulec zmianie. 

Zostawiamy styropiany Knauf-a  tu póki co mamy podane warunki brzegowe, ceny. Obawiamy się jednak, że Knauf w związku z tym zostanie sparaliżowany zamówieniami w ciągu kilku/kilkunastu najbliższych godzin. 

Po dzisiejszym mailu ze Swisspor-a dla porównania cen (swisspora obowiazuja od kilku minut): 

Knauf 0,031 245 netto/m3  vs swisspor 0,031 obowiazujaca od kilku minut - 265 netto/m3 
Knauf Etixx 0,031 259 netto/m3 vs Swisspor Lambda Mega White 310 netto/m3
EPS100 0,036 Knauf: 275 netto/m3 vs Swisspor EPS100 0,036 294 netto/m3 

na chwilę tworzenia tego wpisu 2021-03-30 godzina 23:31 : aktualny jeszcze jest ten zapis dotyczący zasad realizacji zamówień KNAUF 

Praktycznie wszyscy producenci wstrzymali przyjmowanie zamówień lub przyjmują je nie podając ani terminu ani ceny w jakiej zrealizują zamówienie 

Jedynym producentem, który został na dzień dzisiejszy w naszej ofercie jest KNAUF, ale warunki przyjmowania tych zamówień są bardzo nieszablonowe i jeszcze takich nie mieliśmy nigdy.  

Dzisiaj o 13:25 wpłyneła informacja o kolejnej podwyżce, rynek jeszcze nie ochłonąl po tym co stało się na przełomie luty/marzec (skok cen o 20-30%) , dziś zapowiedź kolejnych i wstrzymanie zamówień w Knauf

Na chwile obecna otrzymalismy ceny Swisspor-a i Termoorganika. 
Zaczynamy przywracanie cen na stronie - jest mega różnica vs luty. 
Czasy realizacji póki co - do potwierdzenia, ale generalnie większość nowych - dostawy po 15 marca