Kolejna zapowiedź potężnych wzrostów cen na styropian. Kolejne 20-30% !

2021-03-11

Dzisiaj o 13:25 wpłyneła informacja o kolejnej podwyżce, rynek jeszcze nie ochłonąl po tym co stało się na przełomie luty/marzec (skok cen o 20-30%) , dziś zapowiedź kolejnych i wstrzymanie zamówień w Knauf

W związku z tym mailem z Knaufa: 
 

Szanowni Państwo,

W związku z ograniczeniem i częściowym wstrzymaniem dostaw surowców w marcu 2021 oraz dużą ilością przyjętych już zamówień zmuszeni jesteśmy od tego momentu – czwartek 11.03.2021 godz. 13.15 - wstrzymać przyjmowanie zamówień.

Planowany wzrost cen w kwietniu to ok. 20-30% w stosunku do cen marcowych.

Wszystkie zamówienia złożone do tego momentu będą zrealizowane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Niestety na ta chwilę nie jesteśmy w stanie określić dokładnego poziomu wzrostu cen surowców dlatego cenniki na kwiecień będą przygotowane w późniejszym czasie.

Jeśli zdecydują się Państwo na składanie zamówień z realizacją w kwietniu 2021 to na każdym zamówieniu musi być akceptacja planowanego o ok.20 - 30% wzrostu cen w stosunku do cen marcowych 2021.

Myślę, że obecna sytuacja na rynku surowców przerosła i zaskoczyła wszystkich dlatego i nasze działania są niestandardowe.

Mam tylko nadzieję, że w niedługim czasie sytuacja się ustabilizuje i będziemy mogli wrócić do normalnej pracy.

Załączam pozdrowienia

With best regards

po raz drugi w ciągu ostatnich dni - wyłączyliśmy prezentację cen dla styropianów wszystkich, za chwilę - włączymy tylko te, gdzie nie mamy jeszcze informacji o podwyżkach.  
Jeżeli powtorzy się scenariusz sprzed kilku dni - w ciągu kilku kolejnych godzin otrzymamy identyczne od pozostałych producentów. 

Nie komentujemy, nie prognozujemy - przekazujemy informacje. 
Jeżeli ten scenariusz się ziści - padnie rekord % wzrostu ceny sprzedaży EPS w historii, nawet bum budowlany w latach 2007-2008 .